четверг, 17 октября 2013 г.

Сучасне місто

     Сьогодні Суми є важливим адміністративним, економічним і культурним центром. Це прекрасне сучасне місто, в якому архітектурні та сучасні будинки сусідять з незайманими куточками природи. 



      Суми — важливий культурно-просвітницкий центр. Місто має п'ять вищих навчальних закладів, багато технікумів і професійних шкіл. Для гостей та жителів міста відкрито два театра і філармонія, краєзнавчий музей, художній музей «Мала Третьяковська галерея», в якому представлено багато майстрів західно-європейського та російської живопису від XV ст.  У місті багато архітектурних пам'яток, серед яких шедеври живопису російських митців кінця 19 століття (найстаровинні збудовані запорізькими козаками). Воскресінська церква XVII—XVIII ст., усипальниця меценатів міста Суханова та Харитоненко, надгробки яких виконані відомим французьким скульптором Арістідом Круазі.




         З Сумами пов'язані імена багатьох відомих людей. У 60-ті роки XVIII ст. місто відвідував український філософ і просвітник Г. Сковорода. Тут проживали і вели наукову та творчу діяльність поети Тарас Шевченко, Леся Українка, Олександр Олесь, актор Михайло Щепкін, скульптор Олександр Кавалерідзе, відомі письменники Антон Чехов, Андрій Хвильовий, композитори Петро Чайковський, Сергій Рахманінов, художники Іван Крамской, відомі фізики Олександр Йоффе, Борис Лазарєв, педагог Антон Макаренко. 


      Тут в 1810 р. народився відомий петербурзький видавець та книготорговец  І. Лисенко, який одним із перших видав твори Т. Шевченка. У 1899 р. в місті працював А. Купрін, а в 1902 р. для виступу в суді в якості адвоката приїздив В. Короленко.  




  Сумчани по праву пишаються архітектурними пам'ятками, театрами і музеями свого міста. Найцікавіші об'єкти туризму: Воскресінська церква 1702 р.; Спасо-Преображенський собор 1776 р.; Іллінська церква 1836 р.; Петропавлівська церква 1851 р.; Пантелеймонівський монастир ХІХ ст.; будинок-музей А.П. Чехова ХІХ—ХХ ст.; музично-драматичний театр ім. М.С. Щепкіна.




Комментариев нет:

Отправить комментарий